Marika Busbridge
  • Domů
  • Trainer
  • Marika Busbridge

Marika

Busbridge

Lektor

Mojí specializací je Flow Yoga (Flow jóga) – Vinyasa Flow, Prana Flow, ale také se věnuji Hatha józe, Ashtanga józe a nově józe pro páry a dvojice (partnerská jóga) a terapeutické józe.

Ráda na svých lekcích jógy kombinuji asány (pozice) v dynamičtějším tempu s důrazem na plynulý dech, s hudbou, filozofií, pranajámou (dechové techniky) a meditací.

S jógou jsem se setkala poprvé už v Anglii a to v roce 2004. Od mala mám problémy se zády a plochýma nohama a vědoma si těchto potíží jsem snad i proto vždy byla hodně fyzicky aktivní. Cvičení mi pomáhalo a cítila jsem se po něm mnohem lépe. Přes různé druhy sportů (atletika, plavání, aerobic, snowboardování, cyklistika, volejbal), kterým jsem se věnovala od dětství, jsem se nakonec dostala k Pilates a po té k Tai Chi a Chi Kungu. Ty mě velmi oslovily a cvičila jsem je pravidelně téměř 2 roky. Cvičení Tai Chi a Chi Kungu mi pomáhalo nejenom se zády, ale i se zklidněním mysli a vůbec mi celkově prospívalo. Teprve potom jsem se dostala k józe. Zaujala mě natolik, že se posléze stala mojí životní cestou a filozofií.

Začala jsem tradiční Hatha jógou a cvičila doma podle knížek a videí, chodila na lekce Fitness jógy, Power jógy a také navštěvovala kurz Shaktiyogy (Sivananda Yoga) u London Bridge v Londýně. Po návratu do Čech v roce 2006 jsem začala chodit na kurz integrální jógy v duchovní škole Rezonance a také navštěvovala lekce Power jógy a Vinyasa Flow jógy. V roce 2008 jsem se přihlásila na pětiměsíční Teacher Training and Certification Progam u Monicy Angelucci v Prague Yoga Studiu (www.pragueyoga.cz), který jsem dokončila v únoru 2009. Bezprostředně jsem navázala vlastní intenzivní praxí, samostudiem a dalšími kurzy a semináři s velmi inspirujícími učiteli a jogíny ze zahraničí i u nás.
Mými učiteli jsou i všichni lidé, kteří přicházejí na mé lekce, stejně tak lidé, s nimiž se každodenně setkávám a sdílím svůj osud.

Jóga, Tai Chi, Chi Kung, astrologie a v neposlední řadě Ajurvéda mi otevřely cestu k poznání sama sebe a k celkové harmonizaci těla, mysli a duše.