BOSU FORMING – OPEN CLASS
  • Domů
  • Classes
  • BOSU FORMING – OPEN CLASS

BOSU FORMING – OPEN CLASS

250 kcal spálíte za jedinou hodinu kurzu
60

minut

Obtížnost: Střední
Maximální počet účastníků
Trenéři:

V případě uzavření z důvodu nařízení vlády nebo karantény LEKCE PROBÍHAJÍ ONLINE!

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na info@taprague.com nebo 775 350 500

Bosu forming

ÚTERÝ 18:00 – 19:00 OPEN CLASS

cena 150Kč,- (ceník cvičení open class)

je druh cvičení, ke kterému se používá speciální pomůcka nazývaná Bosu balance trainer. Vypadá jako půlka míče a při cvičení lze použít obě strany polokoule, z čehož také vznikl celý název cvičení sestávající se z prvních písmen slov \“Both Sides Up\“. Největší lákadlo BOSU je, že je skutečně velmi zábavným cvičením. Pokud je na vás zumba moc taneční, aerobic nudný a pilates neakční, je BOSU to pravé pro vás. Narozdíl například od zumby se s BOSU skutečně klasicky cvičí, díky speciální pomůcce BOSU je však cvičení jiné, než jste zvyklí.
BOSU je vhodné pro všechny, pro muže, pro ženy, pro začátečníky nebo i pro profesionální sportovce. Nezáleží ani na věku, ani na tělesné váze, neboť našlapujeme do měkkého (nosnost plošiny je 130kg), tudíž je cvičení šetrné ke kloubům.

Bosu – historie

První BOSU BALANCE TRAINER byly předvedeny r. 1999 vybrané skupině profesionálů a olympijským týmům. Jejich reakce na novou pomůcku byla výborná. Postupně si tyto pomůcky objednávali další profesionálové i olympijské týmy. Všichni trenéři i sportovci se shodli na tom, že BOSU je opravdové unikátní balanční, stabilizační tréninkové zařízení. Reakce profesionálů byly tak přesvědčivé, že se postupně Bosu dostalo blíž k lidem – do posiloven, fitcenter, rehabilitačních zařízení apod.

Bosu – lekce

Na začátku je nezbytné zahřátí – zvykání na balanční plošinu, zahřátí svalů a připravení organismu na zátěž, následuje prestretching – dynamické protažení svalových partií, které budeme namáhat. Lekce pokračuje rychlejší částí zvané dynamická kardio. Jedná se o aktivitu zaměřenou na získání kondice a posílení hýždí a dolních končetin. Pro pestřejší a efektivnější cvičení kombinujeme cvičení na plošině, výstupy na plošinu nebo jen balancování. Nechybí ani posilování, které je zaměřené na břišní svaly, záda a svaly paží. Závěrem lekce je stretching.
Bosu forming je zaměřena víc na posilování, bosu dynamic je svižnější dynamická lekce.

Bosu – zaměření

Při bosu se trénuje stabilita, rovnováha a zpevňuje se tělo. Cvičení je vhodné pro aktivní sportovce, klienty se sedavým zaměstnáním, seniory, nastávající maminky i ženy po těhotenství. Bosu vám pomůže v rozvoji vytrvalosti, síly, flexibility, vyrovnání svalových dysbalancí. Bosu pomáhá dosáhnout rovnováhy mezi svalovými systémy daleko rychleji než jiná cvičení. Bosu vám zajistí zlepšení zdraví a fyzické kondice.

Bosu – co s sebou

Na lekci budete potřebovat sálové boty, které mají odpruženou podrážku (žádné jarmilky), láhev vody (lze u nás zakoupit), legíny a tričko, na závěrečný strečink nezapomeňte přibalil mikinu. Bosu jsou v tělocvičně k dispozici. Nemáte-li permanentku, budete potřebovat 150 Kč na zaplacení lekce a 100 Kč nebo doklad na vratnou zálohu na klíček od šatní skříňky.