Blog
22
03
2017

Proč chtěl Chewbacca stepovat 24.3.2017 Tisková zpráva

Tisková zpráva                                   24. 3. 2017

Kulturní tip: TAP Academy Prague v představení Proč chtěl Chewbacca stepovat – 24. března v 18:00 v BIO OKO

Step – tanec, který je slyšet.  TAP Academy Prague – moderní stepařské studio, které pomocí tance a rytmu vypráví příběhy pro všechny nadšence bez rozdílu věku. Nejnovější představení z dílny TAPu nazvané Proč chtěl Chewbacca stepovat bude mít premiéru v pražském BIO OKO v pátek 24. března v 18:00. Nenechte si ujít jedinečné setkání s několikanásobnými mistry světa a Evropy ve stepu z TAP Academy Prague v roli Star Wars, hvězdářů, padajících hvězd a mnoha dalších, s možností vyzkoušet si rytmus přímo na jevišti pod vedením hlavního choreografa a přísného trenéra Tomáše Slavíčka anebo se vyfotit s Chewbaccou ve stepkách! Vstupenky jsou v prodeji v pokladně kina BIO OKO.

V představení Proč chtěl Chewbacca stepovat účinkují především nejmladší členové TAP Academy Prague. „Dětem v TAPu nejde jenom o step. Maji se rády, a rády spolu tráví čas. Milují improvizaci a příběhy, o které se chtějí podělit s publikem,“ říká Natalia Sincova, spolumajitelka TAPu a s Vítem Krištofem také režisérka představení. Choreografie je dílem Tomáše Slavíčka, Moniky Jeník Bačkovské, Báry Vajnarové a Víta Krištofa. Rytmus, styl a kovové boty řítí se přes hvězdy a oblaka. Co je to za tanec, tak podivuhodný, že ho tancují děti i Chewbacca?

Renomovaná stepařská akademie TAP Academy Prague, sídlící v Janovského ulici v Praze 7, je nejúspěšnější českou taneční školou na mezinárodních soutěžích. Realizuje nejrůznější taneční projekty, kurzy, připravuje soutěžní kolektivy, děti, junioři a dospělí jsou součástí mezinárodních workshopů a divadelních projektů. Vše pod vedením špičkových profesionálů, jako je několikanásobný mistr světa ve stepu, skvělý choreograf a tanečník Tomáš Slavíček. Ovšem TAP Academy Prague není jenom o stepu či dalších tanečních aktivitách. „V dnešní době je důležité v lidech rozvíjet nejen jejich talent, ale především schopnost, jak mít radost z toho, čemu se věnují. Pozitivní emoce jsou tím nejdůležitějším nástrojem, jak se radovat ze života,“ dodává Natalia Sincova.

V České republice má klasický step dlouholetou tradici, což se mimo jiné odráží i v úspěších ve světových soutěžích. Na World Championship Tap Dance 2016 skončila česká výprava stepařů v konkurenci 18 zemí celkově na prvním místě se ziskem 3 zlatých, 3 stříbrných a 5 bronzových medailí – z toho 5 cenných kovů vybojovali stepaři z TAPu. „Step je zvláštní taneční disciplína, umělecká a sportovní zároveň, hodnotí se nejenom technika a choreografie, ale i celková image. Důležitou součástí je výběr hudby, kostým a výraz, to jak opravdově to tanečníci na tanečním parketu prožívají,“ upřesňuje Monika Jenik Backovska, spolumajitelka a choreografka TAPu.

Více informací o TAP Academy Prague na www.taprague.com

autor: Natalia Sincova