PILATES – OPEN CLASS
  • Domů
  • Classes
  • PILATES – OPEN CLASS

PILATES – OPEN CLASS

250 kcal spálíte za jedinou hodinu kurzu
60

minut

Obtížnost: Střední
Maximální počet účastníků
Trenéři:
  • Pavla Dubcová (Axmanová)
    Více
  • PETRA FIŠEROVÁ
    Více

PILATES

PONDĚLÍ

19:00 – 20:00 OPEN CLASS  – Lektor: PAVLA DUBCOVÁ

cena lekce 150 Kč,- (ceník open class cvičení)

 

Pilates je populární forma cvičení nazvaná podle svého zakladatele J.H. Pilatese. Na rozdíl od mnoha jiných cvičebních technik, propojuje tělo a duši do jednoho celku. Jedno bez druhého nemůže fungovat, a proto je důležité se na každý cvik plně soustředit. Pilates je vhodný pro každý věk dětmi počínaje. Pilates je ideální pro všechny, staré či mladé, pro lidi v kondici i bez, stejně tak pro ty s chronickými bolestmi, po úrazu nebo s astmatem. Je ideálním cvičením pro maminky po porodu, kterým pomáhá zpevnit střed těla, jenž je při těhotenství a porodu zvlášť namáhaný. Jde o program složený ze série asi 500 různých cviků.  Všechny pilates pohyby vycházejí z břišních svalů a svalů spodních zad. Jsou vymyšleny tak, aby pracovaly menší a hlouběji uložené svaly, které pomáhají větším svalům a zároveň danou svalovou oblast protahují. Přestože se jedná o lowimpact cvičení, jde o cvičení velmi intenzivní.

Pilates – historie

Metodu pilates vytvořil Joseph Hubertus Pilates, který trpěl od dětství mnoha nemocemi – astmatem, revmatismem a křivicí, ale díky cvičení a posilování své problémy překonal a už ve čtrnácti letech se stal, díky své vypracované postavě, modelem pro anatomické výkresy. Vymyslel systém jednoduchých, ale účinných cviků, které procvičovaly celé tělo a zachovávaly ho silné, ale zároveň i pružné. Postupně rozšířil svou metodiku i mezi tanečníky, baletky a sportovce. Všichni byli nadšeni účinností a jednoduchostí cvičení.  Sestavu cviků vyvinul v období kolem poloviny minulého století nejprve pro sebe a pak i při jeho práci s pacienty i s tanečníky. Cvičení je zaměřeno na posílení hlubokých břišních a zádových svalů, na aktivaci bránice a v neposlední řadě svalů pánevního dna.

Pilates – lekce

Cvičí se na podložkách, většinou vleže, ale i v kleku nebo sedu a cvičení oživuje široká škála originálních Pilates pomůcek. Při těchto lekcích využíváme over bally, fitt bally, bosu a další pomůcky. Protože jsou Pilatesovy cviky velmi obtížné na správné provedení, je vhodné cvičit pod dohledem zkušených lektorů, aby si člověk sám neublížil. Pocity po cvičení musí být příjemné, v žádném případě nesmíte cítit bolest v dolní části zad.

Pilates – zaměření

Pilatesova sestava je ideální pro ty, kteří trpí bolestí ve spodní části zad, která souvisí se slabostí výše vyjmenovaných svalů. Takovýchto bolestí je v bedrech většina. Lze tedy říct, že je Pilates cvičení velmi univerzálníř.

Pilates – co s sebou

Na svou první lekci pilates si připravte přiléhavé, ale pohodlné oblečení. Instruktor musí vidět, zda se svaly zapojují tak, jak mají. Ideální jsou legíny – krátké nebo dlouhé a top nebo tričko. Pilates se cvičí naboso, budou vám tedy stačit žabky na přechod ze šatny do sálu. Nezapomeňte také na dostatečně velký ručník (který využijete i při cvičení) a láhev s vodou (lze zakoupit v recepci). Nemáte-li permanentku, vezměte si 130 Kč na zaplacení lekce a dále 100 Kč nebo doklad na vratnou zálohu na klíček od šatní skříňky.