P-CLASS – OPEN CLASS
  • Domů
  • Classes
  • P-CLASS – OPEN CLASS

P-CLASS – OPEN CLASS

250 kcal spálíte za jedinou hodinu kurzu
60

minut

Obtížnost: Střední
Maximální počet účastníků
Trenéři:
  • Pavla Dubcová (Axmanová)
    Více
  • Pavla Rožumberská
    Více

P-CLASS

PONDĚLÍ 19:00 – 20:00 OPEN CLASS – Pavla Axmanová

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAse řadí mezi druhy aerobiku.  První část tvoří aerobik, kde se zahřejete a zapotíte, pak následuje posilování problémových partií (břicho, stehna, zadek) a protahování. Jedná se o vytrvalostně silové aerobní cvičení zaměřené na formování svalstva celého těla, především problémových partií (hýždě, břicho, boky a stehna).
Posilujete však také svalstvo horních končetin, zad a svaly pánevního dna.
K tvarování postavy dochází buď vahou vlastního těla anebo pomocí náčiní (činky, tyče, gumičky, fitbally, overbally apod.). Vede ke zvýšení síly, svalové vytrvalosti, k vyrýsování svalstva a k redukci podkožního tuku. Budete se lépe cítit a zvýší se vám sebevědomí.

P-class – historie

viz aerobic

P-class – lekce

Jedná se o aerobní lekci, kde po počátečním zahřátí následuje několikabloková aerobní sestava.  Ta trvá cca 25 – 30minut. Pokračuje se posilováním, které je zaměřeno na problémové partie břicha, stehen a hýždí. Na závěr se protahují posilované svaly.

Je důležité vykonávat cviky pořádně, aby byly správně účinné a abyste se nezranili.
Proto se nedoporučuje cvičit P-class doma. Instruktor by vám měl vše vysvětlit a na chyby upozornit. Před každým cvikem je nutné zaujmout výchozí pozici, která je nutná pro správné provedení cviku – rovná záda, stažená ramena, zatažené břicho a podsazená pánev.
Důležité je pravidelné dýchání. Každý cvik by měl být prováděn tahem a tlakem.

P-class – zaměření

P-class je vhodný pro ženy každého věku a kondice. Lidem s velkou nadváhou se doporučuje spíše kalanetika. Není vhodný pro ty, kteří mají problémy s klouby nebo trpí nějakým onemocněním srdce. Pro dosažení požadovaného výsledku je nutné cvičit alespoň třikrát týdně. Je dobré P-classkombinovat s jinou aerobní aktivitou, aby nedocházelo k přetěžování stejných svalových skupin. Po měsíci se objeví první výsledky. Nesmíte však zapomenout na správnou životosprávu.

P-class – co s sebou

Na lekci budete potřebovat sálové boty, které mají odpruženou podrážku (žádné jarmilky), láhev vody (lze u nás zakoupit), legíny a tričko, na závěrečný strečink nezapomeňte přibalil mikinu. Karimatky jsou v tělocvičně k dispozici, doporučujeme vzít vlastní ručník. Nemáte-li permanentku, budete potřebovat 130 Kč na zaplacení lekce a 100 Kč nebo doklad na vratnou zálohu na klíček od šatní skříňky.