KALANETIKA – OPEN CLASS
  • Domů
  • Classes
  • KALANETIKA – OPEN CLASS

KALANETIKA – OPEN CLASS

250 kcal spálíte za jedinou hodinu kurzu
60

minut

Obtížnost: Lehká
Maximální počet účastníků
Trenéři:
  • Martina Pišťáčková
    Více

NEDĚLE 18:00 – 19:00 OPEN CLASS

Martina Pišťáčková

Kalanetika

je posilovací cvičení, které formuje postavu. Jde o silové cvičení, kde se po počátečním zahřátí posilují postupně všechny svalové skupiny. Účelem je posílit povolené svaly a protáhnout svaly, které jsou namáhané při běžném životě a posilovat nepotřebují. Tím se odstraňují svalové dysbalance, které způsobují následně bolesti pohybového aparátu.

Kalanetika – historie

Kalanetika byla dříve velmi vyhledávanou aktivitou, v dnešní době ji trochu zastiňují jiné druhy cvičení jako zumba, pilates či power jóga, nicméně stále patří mezi oblíbené sporty. Kalanetika je sportem, který je založen na posilování ve statických polohách. Jeden cvik se skládá z malých plynulých pohybů, které mnohokrát opakujeme. Cviky většinou nejsou těžké, vyžaduje se ale jejich precizní provedení.
Od původního konceptu, kde se jeden cvik prováděl 100x se již dávno upustilo, cviky se provádějí většinou na „čtyři osmičky“, takže na 32 dob.

Kalanetika – lekce

Lekce kalanetiky se skládá z úvodního zahřátí, pak následuje samotné formování postavy a na závěr se provádí relaxace.Kalanetika může být také doplněna o rehabilitační cviky. Cvičení je založené na svalovém stahování a protahování zároveň, tímto způsobem se svaly posilují a zvýší se tak pružnost celého těla. Kalanetika se cvičí s hudbou, která je pomalá, aby vás zbytečně nenutila dělat rytmické neúčelné pohyby. Pro tento typ cvičení je nutné, abyste se ve skupině nesrovnávali s ostatními a cvičili vlastním tempem. Cvičit kalanetiku je poměrně nenáročné. Většinou se nepoužívají žádné speciální pomůcky.

Kalanetika – zaměření

Kalanetika je přínosná pro všechny věkové skupiny, pro muže i ženy. S cvičením není nutné přestat ani v těhotenství, kdy kalanetika může pomoci zpevňovat svaly, které usnadňují porod. Je však třeba na těhotenství upozornit instruktorku.  Kalanetika neobsahuje poskoky ani náročnou choreografii, je proto vhodná i pro méně zdatné zájemce či seniory. Kalanetika je vynikající cvičení pro zpevnění těla, hubnutí a také pro ty, kteří mají problémy se zády. Zaměřuje se na celé tělo a vytvarovat tak můžete i problematické partie, na které byste se při jiném cvičení nemohli zaměřit. Cvičením se nejen výborně uvolníte, zpevníte si celou postavu a naučíte se vnímat vlastní tělo, kalanetika vám také dodá potřebnou energii a chuť do života.

Kalanetika – co s sebou

Na cvičení kalanetiky se pohodlně oblečte (leginy, triko) a přibalte na závěrečnou relaxaci mikinu. Nezapomeňte si vzít ručník na karimatku (jsou v tělocvičeně k dispozici) a lahev s vodu (lze u nás zakoupit). Nemáte-li permanentku, vezměte si 130 Kč na zaplacení lekce a dále 100 Kč nebo doklad na vratnou zálohu na klíček od šatní skříňky.