CYCLING – OPEN CLASS
  • Domů
  • Classes
  • CYCLING – OPEN CLASS

CYCLING – OPEN CLASS

300 kcal spálíte za jedinou hodinu kurzu
60

minut

Obtížnost: Střední
Maximální počet účastníků
Trenéři:

Schwinn cycling

ČTVRTEK 17:30 – 18:30  a 18:30 – 19:30 OPEN CLASS S MARTINEM

 

Jízda na stacionárních kolech.  Jedná se o vysoce efektivní aerobní cvičení ke získání nebo udržení skvělé kondice. Jízda zvyšuje spotřebu kalorií a rychlost metabolismu, ideální cvičení na hubnutí. Tepová frekvence se zvýší o cca 80%, což je pro spalování tuků vynikající. Speciální koncept cvičení na kole za doprovodu hudby, kde si každý klient určuje sám intenzitu a náročnost hodiny. Pro dosažení svých cílů konzultujte svá přání s lektorem a obdržíte i měřič tepové frekvence ke správné kontrole intenzity cvičení. Všichni nejezdí stejně, každý podle toho, jak se cítí.

Schwinn cycling – historie

Jonathan Goldberg, známý pod přezdívkou Johnny G, je ultra-maratonským cyklistou světové úrovně, který v polovině 80. let vytvořil program, do kterého vložil své zkušenosti získané tréninkem při přípravě na ultramaratonský cyklistický závod, který měří více než 4000 km. Johnny trénoval 60-80 hodin týdně úplně sám, často u něj docházelo k přetrénování. Nikdo mu nedokázal poradit, jak trénovat tak, aby tento závod vydržel. Johnny se uvedeného maratonu zúčastnil celkem dvakrát. Poprvé v roce 1987 ukončil závod 400 mil před cílem. Poté, co vytvořil speciální program pro svou vlastní přípravu, v roce 1989 závod úspěšně dokončil za méně než 10 dní. Ve stejném roce otevřel své první komerční centrum, když přenesl trénink na vlastnoručně vyrobeném spinneru ze své garáže do fitness centra.
Schwinn cycling
je po spinningu druhý nejrozšířenější indoor cycling systém a pochází od stejného tvůrce – Johnathana Goldberga. Od spinningu se definitivně oddělil až v roce 2001. V čem se tyto dvě větve liší? Schwinn cycling se více soustředí na systematický a efektivní trénink podle tepové frekvence, pracuje tedy mnohem více s rytmem těla, i hudby, která samozřejmě naše cvičení ovlivňuje. Běžný rekreační návštěvník fitness centra však přesto rozdíl mezi spinningem a schwinn cyclingem nemusí poznat. Za pozadím tohoto systému je propracovaný školící systém s mezinárodními lektory, který nabízí cvičební variantu pro každého – proto schwinn cycling využívají přes zimu i profesionální cyklisti.

Schwinn cycling – lekce

Naši vyškolení instruktoři Schwinn cyclingu Vás motivující hudbou a pohodovou atmosférou dovedou k optimálnímu výkonu a výsledkům. Cycling je „nejvýživnější“ aerobní cvičení. Cycling je vhodný pro všechny trénované, kteří si chtějí udržet kondici. Cycling je skvělý pro sportovce, kteří chtějí zvyšovat aerobní kapacitu. Cycling je i pro ty, kdo nechtějí nabírat kila s buráky před televizí. Jde o aerobní cvičení, které Vám výrazně zvýší kondici, zlepší krevní oběh,  zvýší pohyblivost kloubů

Schwinn cycling – zaměření

Jízda zvyšuje spotřebu kalorií a rychlost metabolismu, ideální cvičení na hubnutí. Tepová frekvence se zvýší o cca 80%, což je pro spalování tuků vynikající.Cycling procvičuje svaly nohou a hýždí, zlepšuje krevní oběh, posiluje svalstvo bez zatížení kloubů dolních končetin.

Schwinn cycling – co s sebou

Pohodlné raději elastické oblečení, boty s pevnou podrážkou, ručník a minimálně 3/4 litrovou láhev vody (lze u nás zakoupit), cyklo boty s nášlapem SPD vítány, a cyklistické rukavice, měřiče k zapůjčení, držák na vodu je ve velikosti 0,75l. Pokud nemáte rukavice, nechte doma, prosíme, prstýnky. Nemáte-li permanentku, budete potřebovat 130 Kč na zaplacení lekce a 100 Kč nebo doklad na vratnou zálohu na klíček od šatní skříňky.